Výtvarná soutěž "Namaluj Krapa"

Diskuze o akcích Klubu

Výtvarná soutěž "Namaluj Krapa"

Příspěvekod HankaJ » čtv 08. zář 2011 9:35:51

Myslím si, že bychom měli mít svého, skutečně vlastního, Krapa. O tom stávajícím to tvrdit nelze. Kde ho vzít? Napadlo mě požádat o něj děti a zorganizovat k tomu soutěž.

Výtvarná soutěž „Namaluj Krapa“
    účel soutěže
    – získání originálního loga „KRAP“ pro prezentaci Klubu rodičů a přátel ZŠ Heyrovského 32, o. s.
    termín soutěže
    - výsledky soutěže můžeme vyhlásit na Upíří stezce 21. října, měsíc by dětem mohol stačit, zahájení soutěže vychází na 21. září (tj. zhruba v době třídních schůzek 2. – 9. tříd)
    vyhodnocení a ceny
    - porota = výbor Klubu
    - cena bude udělena za 1. místo - navrhuji HEXBUG krab, cca 400-450 Kč http://www.hexbug.com/crab
    - pokud porota udělí více cen za 1. místo, rozhodne veřejné hlasování na našem webu
    - porota má právo neudělit žádnou cenu
    - můžeme udělit i ceny za 2. a 3. místo, použilo by se něco z Dne pro rodiny, ale preferovala bych jen první cenu
    pravidla soutěže:
    - soutěž pro všechny děti ze ZŠ Heyrovského 32 (nevím, jestli okruh soutěžících omezovat jen na ZŠ Heyrovského, ale zdá se mi to logické – naše děti našemu Klubu)
    - vyhlášení výsledků je možné udělat na Upíří stezce, tj. 21. října, má to své výhody i nevýhody, možná přijde o to víc dětí, ale zase bude tma a je otázka, jestli u ohně budou k vyhlášení nejlepší podmínky, dalo by se uvažovat o zveřejnění výsledků na našem webu, přitáhlo by to pak k němu větší pozornost
    - pokud vyhlášení výsledků na Upíří stezce, pak zahájení soutěže 21. září?, měsíc by měl stačit, nebo úplně jiný nezávislý termín
    - výtvarná technika – malba, počítačová grafika?, možná ti větší už to zvládnou); toto by měl nadefinovat někdo v tomhle oboru kovaný
    - odevzdání soutěžních návrhů – někomu z učitelů nebo mailem?
    - vítězný návrh si sdružení ponechá, ostatní návrhy (malby) budou vráceny autorům
    - klub může bezplatně a neomezeně dlouhou dobu užívat vítězný návrh jako svoje logo ve všech svých materiálech apod.
    - jméno autora vítězného Krapa bude uvedeno na webových stránkách Klubu
    propagace
    - plakát u vchodu do školy a do družiny
    - webové a facebookové stránky Klubu
    - informace pro děti prostřednictvím učitelů
    - webové stránky školy
    - letáček pro každé dítě ze ZŠ?
    co je potřeba připravit
    - dohodnout se, jestli takovou soutěž vůbec pořádat
    - dohodnout se na termínech soutěže
    - sepsat pravidla soutěže
    - navrhnout plakát a případně letáčky pro děti
    - vytisknout plakát a případně letáčky pro děti
    - sepsat článek na web a facebook Klubu
    - obstarat ceny do soutěže
    - dohodnout se s vedením školy o předání informací dětem
    - vyhodnotit soutěž, předat ceny
    - v případě rovnosti výsledků připravit hlasování na našem webu

Toto je první nástřel toho, jak by se dala soutěž zorganizovat a co by to asi stálo. Je potřeba jej po vzájemné diskuzi dopracovat. Soutěž lze zorganizovat také úplně jindy než v souvislosti s Upíří stezkou, ale zdá se mi, že čím dřív budeme mít opravdu své vlastní logo, tím líp.
Hanka J.
HankaJ

Re: Výtvarná soutěž "Namaluj Krapa"

Příspěvekod admin » čtv 08. zář 2011 10:03:32

Napíšu jen co mne tak narychlo napadá, musím si to trochu víc promyslet.

HankaJ píše:Myslím si, že bychom měli mít svého, skutečně vlastního, Krapa. O tom stávajícím to tvrdit nelze. Kde ho vzít? Napadlo mě požádat o něj děti a zorganizovat k tomu soutěž.

Výtvarná soutěž „Namaluj Krapa“

Určitě je soutěž výborný nápad, jen nesouhlasím s tím, že nyní vlastní logo nemáme. Podle mého máme, nevidím nikde žádný problém.
HankaJ píše:
    účel soutěže
    – získání originálního loga „KRAP“ pro prezentaci Klubu rodičů a přátel ZŠ Heyrovského 32, o. s.

To bych až tak nezdůrazňoval. Co když se žádný vhodný krap nevysoutěží? Pak bude dítě zklamané, že jsme si nechali toho starého. Navíc to neumožňuje soutěž opakovat, přece nebudeme pořád dokola měnit logo. Což takhle nechat jen "O nejhezčího krapa"? Jestli ho pak na logo použijeme nebo ne bych nechal na později.
HankaJ píše:termín soutěže
- výsledky soutěže můžeme vyhlásit na Upíří stezce 21. října, měsíc by dětem mohol stačit, zahájení soutěže vychází na 21. září (tj. zhruba v době třídních schůzek 2. – 9. tříd)

Zahájení a třídní schůzky - jak to souvisí? O soutěži musíme dát vědět dětem víc než rodičům. Připomínám, že do konce září má škola fotosoutěž, nejsem si úplně jistý, jestli by se to mělo překrývat.
Ukončení na Upíří stezce se mi také nejeví jako úplně nejvhodnější. Bude tam tma a budeme mít i tak plné kecky abychom to v omezeném počtu lidí organizačně zvládli. Představ si, že na konci budou lidé přicházet v rozmezní dvou hodin, bude zima (v říjnu bude), tma a třeba i jemně mžít. Ukazovat přitom obrázky se mi nejeví jako příliš realistické. I když třeba si to představuju moc pesimisticky. Zamyslím se nad tím.
HankaJ píše:
    vyhodnocení a ceny
    - porota = výbor Klubu
    - cena bude udělena za 1. místo - navrhuji HEXBUG krab, cca 400-450 Kč http://www.hexbug.com/crab
    - pokud porota udělí více cen za 1. místo, rozhodne veřejné hlasování na našem webu
    - porota má právo neudělit žádnou cenu
    - můžeme udělit i ceny za 2. a 3. místo, použilo by se něco z Dne pro rodiny, ale preferovala bych jen první cenu

Kdyby nebylo jasně deklarovaným cílem získat pro klub logo, ale prostě jen soutěž, co takhle vů§bec nedělat žádnou neprůhlednou porotu a nechat hlasování jen na lidech? Přitáhne to lidi k našemu webu. Je tu samozřejmě technický problém, jak zamezit manipulacím při hlasování. Pokusím se najít řešení, ale už předem říkám, že žádné není dokonalé.
HankaJ píše:
    pravidla soutěže:
    - soutěž pro všechny děti ze ZŠ Heyrovského 32 (nevím, jestli okruh soutěžících omezovat jen na ZŠ Heyrovského, ale zdá se mi to logické – naše děti našemu Klubu)
    - vyhlášení výsledků je možné udělat na Upíří stezce, tj. 21. října, má to své výhody i nevýhody, možná přijde o to víc dětí, ale zase bude tma a je otázka, jestli u ohně budou k vyhlášení nejlepší podmínky, dalo by se uvažovat o zveřejnění výsledků na našem webu, přitáhlo by to pak k němu větší pozornost
    - pokud vyhlášení výsledků na Upíří stezce, pak zahájení soutěže 21. září?, měsíc by měl stačit, nebo úplně jiný nezávislý termín
    - výtvarná technika – malba, počítačová grafika?, možná ti větší už to zvládnou); toto by měl nadefinovat někdo v tomhle oboru kovaný

Proč to omezovat? Řekněme jen - nějak to namalujte, jak uznáte za vhodné.
HankaJ píše:- odevzdání soutěžních návrhů – někomu z učitelů nebo mailem?

Když půjde o kresby rukou, tak je obtížné posílat je mailem. Asi sbírat přes učitele, případně bedničkou na chodbě školy.
HankaJ píše:- vítězný návrh si sdružení ponechá, ostatní návrhy (malby) budou vráceny autorům

Proč?
HankaJ píše:- klub může bezplatně a neomezeně dlouhou dobu užívat vítězný návrh jako svoje logo ve všech svých materiálech apod.

Ty jsi hrozná legalistka.
HankaJ píše:- jméno autora vítězného Krapa bude uvedeno na webových stránkách Klubu

Když já ti nevím. Mně se zdá, že řešíme něco, co dobře funguje. Ta soutěž jako taková se mi líbí, ale proč měnit logo, když nás k tomu vůbec nic nenutí? Udělejme výtvarnou soutěž, téma nás zviditelní, to všechno je báječně, jen ta změna loga se mi zdá zbytečná. Když se nám některý z krapů bude líbit víc než ten současný (a to nutně nemusí nastat), teprve pak požádejme autora o souhlas.
HankaJ píše:
    propagace
    - plakát u vchodu do školy a do družiny
    - webové a facebookové stránky Klubu
    - informace pro děti prostřednictvím učitelů
    - webové stránky školy
    - letáček pro každé dítě ze ZŠ?
    co je potřeba připravit
    - dohodnout se, jestli takovou soutěž vůbec pořádat

Jsem pro. Stejně jsme něco takového dělat chtěli.
HankaJ píše:- dohodnout se na termínech soutěže
- sepsat pravidla soutěže
- navrhnout plakát a případně letáčky pro děti
- vytisknout plakát a případně letáčky pro děti
- sepsat článek na web a facebook Klubu
- obstarat ceny do soutěže
- dohodnout se s vedením školy o předání informací dětem
- vyhodnotit soutěž, předat ceny
- v případě rovnosti výsledků připravit hlasování na našem webu

Toto je první nástřel toho, jak by se dala soutěž zorganizovat a co by to asi stálo. Je potřeba jej po vzájemné diskuzi dopracovat. Soutěž lze zorganizovat také úplně jindy než v souvislosti s Upíří stezkou, ale zdá se mi, že čím dřív budeme mít opravdu své vlastní logo, tím líp.

Ale my logo máme, Hanko. Nebuď taková hyperkorektní legalistka. Jestli to chceš vyřešit rychle, vezmi fix, a podle stávajícího krapa nakresli skoro stejného. Naskenuj a máš to během hodiny všechno i bez soutěže. Můj názor ale je, že tu nic k řešení ve směru "opravdu vlastního" loga není.
admin
Administrátor

Příspěvekod HankaJ » čtv 08. zář 2011 10:57:10

Podle mě vlastní logo nebo jeho část nemáme. Promiň, ale kdybychom soutěž opravdu uskutečnili, myslíž že nikoho nenapadne podívat se na netu jakpak by se ten krab dal asi namalovat. A co uvidí? Hned na první stránce toho "našeho".
Rozhodně nechci, abychom měnili logo pořád dokola. Chci mít jednoho napořád, nebo alespoň na dost dlouhou dobu. Ano, varianta "O nejhezčího krapa" je dobrý nápad, proč ne.

Zveřejnit to kolem třídních schůzek mě napadlo už jen proto, že aspoň moje dítě nosí domů letáčky kdečeho a já se na to dívám. A říkám si "aha, tenhle taky existuje", stejně tak by si to mohli říct i jiní "aha, existuje Krap32".

K datu vyhlášení soutěže mě vedlo spíše datum Upíří stezky. Nenapadlo mě totiž, kdy jindy výsledky vyhlásit. Nechtělo se mi organizovat vyhlašování ve škole. Proto jsem uvedla i možnost našeho webu. Ale sama jsem vyjádřila pochybnosti o vyhlašování na Upíří stezce.
No a co, že probíhá fotosoutěž? Myslíš, že to dětem zamotá hlavu? Já ne. Kolik dětí se fotosoutěže zúčastní? Všichni? Asi ne. Ti ostatní mají možnost soutěžit s Krapem.

Ten "jasně deklarovanáý cíl" je proto, aby bylo jasno, co se tím obrázkem stane. To, že se někomu líbí obrázek natolik, že si ho dá do své hlavičky, může být motivací.

Neprůhledná porota - jak to? Porota = výbor a ten má přesný seznam členů. Co je na tom neprůhledného? S hlasováním na webu nemám problém, pokud jsme schopni to zrealizovat.

To jak obrázek namalovat, se mi zdá důležité proto, abychom se co nejvíce přiblížili k minimálním úpravám obrázku, až ho doopravdy použijeme.
Proč obrázky nevrátit, když už nekdo musí skladovat ty z předcházející soutěže a sdružení vlastně neví, jak s nimi naložit. Navíc si děti obrázky zpětbrát nemusí, je to na nich.

Vím, že papír nelze přes síťové kabely protlačit, někdo může ale obrázek namalovat v počítači. Myslíš, že takové děti nejsou?

Logo funguje, ale chlubíme se cizím peřím.

Můžeš mě nazývat tím příšerným slovním spojením, je to jedno, jiná nebudu. Nevím, proč by někdo nemohl namalovat originálního Krapa. Kdybych to uměla, udělám to. Objet fixou toho stávajícího = zkopírovat. A to nechci.
Hanka J.
HankaJ

Příspěvekod admin » čtv 08. zář 2011 11:34:05

HankaJ píše:Podle mě vlastní logo nebo jeho část nemáme. Promiň, ale kdybychom soutěž opravdu uskutečnili, myslíž že nikoho nenapadne podívat se na netu jakpak by se ten krab dal asi namalovat. A co uvidí? Hned na první stránce toho "našeho".

To je snad dobře, ne špatně. Vidíš, jak jsme známí. Toho kraba jsem našel na několika dalších stránkách.
HankaJ píše:Rozhodně nechci, abychom měnili logo pořád dokola. Chci mít jednoho napořád, nebo alespoň na dost dlouhou dobu. Ano, varianta "O nejhezčího krapa" je dobrý nápad, proč ne.

Zveřejnit to kolem třídních schůzek mě napadlo už jen proto, že aspoň moje dítě nosí domů letáčky kdečeho a já se na to dívám. A říkám si "aha, tenhle taky existuje", stejně tak by si to mohli říct i jiní "aha, existuje Krap32".

Aha. Tak potom ano. ostatně letáček se asi pro rodiče dělat stejně bude, tak by bylo dobré to udělat při jednom. Jo, beru.
HankaJ píše:No a co, že probíhá fotosoutěž? Myslíš, že to dětem zamotá hlavu?

Nám ne, ale učitelům. Jedna fotosoutěž ještě neskončila a my už děti lákáme na něco jiného.
HankaJ píše:Já ne. Kolik dětí se fotosoutěže zúčastní? Všichni? Asi ne. Ti ostatní mají možnost soutěžit s Krapem.

Kolik? Tak deset, odhaduju. Organizoval jsem už tři fotosoutěže, neúčastní se nikdy skoro nikdo. Je to beznadějné. A u dětí tím tuplem.
HankaJ píše:Ten "jasně deklarovanáý cíl" je proto, aby bylo jasno, co se tím obrázkem stane. To, že se někomu líbí obrázek natolik, že si ho dá do své hlavičky, může být motivací.

Chápu. Bohužel považuji ze vysoce pravděpodobné, že ani jeden z dodaných krapů nebude vhodný pro logo. Tvorba logotypů je velmi specifická věc. Děti dodají složité, barevné obrázky plné detailů, ale my potřebujeme pravý opak. Jednoduchost, stylizovanost, lehkost, vystižení podstaty. Nevěřím, že se nám bude něco z dětských kreseb doopravdy hodit. A pak budou ty děti zklamané.
HankaJ píše:Neprůhledná porota - jak to? Porota = výbor a ten má přesný seznam členů. Co je na tom neprůhledného? S hlasováním na webu nemám problém, pokud jsme schopni to zrealizovat.

Pro mne "porota" je skoro totéž co "mafie". Neznámá kritéria, neznámo kdo jak hlasoval a proč. Preferoval svoje dítě? Ale jistě, každý tomu věří. beztak to bylo zmanipulované - a dokaž, že ne, když prostě jen řekneš "vyhrál tenhle". Porotníci by museli zveřejňovat proč vybrali to co vybrali, a s tím je hrozná práce. Stejně akorát napíšou "mně se to tak líbilo".

Jak to bude technicky? Budou přidělovat obrázkům body a ty se pak nějak posčítají a vítězem je ten s největším počtem?
HankaJ píše:To jak obrázek namalovat, se mi zdá důležité proto, abychom se co nejvíce přiblížili k minimálním úpravám obrázku, až ho doopravdy použijeme.

Pak musíme chtít kresby černou fixkou nebo tuší.
HankaJ píše:Proč obrázky nevrátit, když už nekdo musí skladovat ty z předcházející soutěže a sdružení vlastně neví, jak s nimi naložit. Navíc si děti obrázky zpětbrát nemusí, je to na nich.

Snažím se to udržovat jednoduché a pravidla jen minimalistická. Nepsal bych tam nic, bez čeho se lze obejít, a tohle mi přijde jako věc, bez které se obejít lze.
HankaJ píše:Vím, že papír nelze přes síťové kabely protlačit, někdo může ale obrázek namalovat v počítači. Myslíš, že takové děti nejsou?

Myslím, že nejsou, ale máš pravdu. Proč to neumožnit.
HankaJ píše:Logo funguje, ale chlubíme se cizím peřím.

Které funguje.
HankaJ píše:Můžeš mě nazývat tím příšerným slovním spojením, je to jedno, jiná nebudu. Nevím, proč by někdo nemohl namalovat originálního Krapa. Kdybych to uměla, udělám to. Objet fixou toho stávajícího = zkopírovat. A to nechci.

Nemusíš ho objet, prostě namaluj něco obdobného.

Ještě k termínům - potřebujeme nějakou dobu na malování (dva týdny?) a něco na vyhodnocení. Pokud by se hlasovalo na webu, potřebujeme na hlasování tak nejméně týden, raději dva. Porota to zvládne během pěti dnů. Podle mého by bylo ideální hlasovat průběžně, jak obrázky přibývají, dávat je na web a ihned se pro ně dá hlasovat. Ale nevím jak to zorganizovat - pravidelně vybírat bedničku s kresbami ve škole? To by snad šlo.

Co vyhlásit výsledky až na bazaru před vánoci? SC se k tomu hodí víc a zároveň tam přitáhneme lidi.
admin
Administrátor

Příspěvekod vesveve » čtv 08. zář 2011 13:09:05

Souhlasím s Hankou, že bysme měli mít vlastní obrázek. Budou to děti malovat zase v rámci výtvarky nebo to půjde úplně mimo školu?
Vyhlášení ve spol. centru by nebylo špatné. Jen nevím, jakým způsobem tam dostanete vítěze.
Veronika
vesveve

Příspěvekod HankaJ » čtv 08. zář 2011 16:39:41

admin píše:
HankaJ píše:Podle mě vlastní logo nebo jeho část nemáme. Promiň, ale kdybychom soutěž opravdu uskutečnili, myslíž že nikoho nenapadne podívat se na netu jakpak by se ten krab dal asi namalovat. A co uvidí? Hned na první stránce toho "našeho".

To je snad dobře, ne špatně. Vidíš, jak jsme známí. Toho kraba jsem našel na několika dalších stránkách.

Tím hůř, že je na více stránkách. Asi se nedobereme konce, ty si něco myslíš, já si myslím opak. Mě stačí, že vím, že není náš.

admin píše:

Nám ne, ale učitelům. Jedna fotosoutěž ještě neskončila a my už děti lákáme na něco jiného.
HankaJ píše:Já ne. Kolik dětí se fotosoutěže zúčastní? Všichni? Asi ne. Ti ostatní mají možnost soutěžit s Krapem.

Kolik? Tak deset, odhaduju. Organizoval jsem už tři fotosoutěže, neúčastní se nikdy skoro nikdo. Je to beznadějné. A u dětí tím tuplem.

Takže žádný problém, kdyby se soutěže termínově prolínaly. To jsem ráda, že se shodneme. A učitelům to maximálně usnadníme, přece jsi vymyslel sběrnou bednu na obrázky.
admin píše:
HankaJ píše:Ten "jasně deklarovanáý cíl" je proto, aby bylo jasno, co se tím obrázkem stane. To, že se někomu líbí obrázek natolik, že si ho dá do své hlavičky, může být motivací.

Chápu. Bohužel považuji ze vysoce pravděpodobné, že ani jeden z dodaných krapů nebude vhodný pro logo. Tvorba logotypů je velmi specifická věc. Děti dodají složité, barevné obrázky plné detailů, ale my potřebujeme pravý opak. Jednoduchost, stylizovanost, lehkost, vystižení podstaty. Nevěřím, že se nám bude něco z dětských kreseb doopravdy hodit. A pak budou ty děti zklamané.

Ano, máš naprostou pravdu. Jednoduchost, stylizovanost, lehkost, vystižení podstaty. Mám minimálně jednoho vrstevníka, o kterém si myslím, že by to už na základní škole zvládl. Byl jeden a dospěl k tomu až ve vyšším ročníku a možná nebyl úplně dokonalý, ale byl. Proč by se nenašel někdo teď? Vím, jak to myslíš, ale nevím, proč to nezkusit.
admin píše:
HankaJ píše:Neprůhledná porota - jak to? Porota = výbor a ten má přesný seznam členů. Co je na tom neprůhledného? S hlasováním na webu nemám problém, pokud jsme schopni to zrealizovat.

Pro mne "porota" je skoro totéž co "mafie". Neznámá kritéria, neznámo kdo jak hlasoval a proč. Preferoval svoje dítě? Ale jistě, každý tomu věří. beztak to bylo zmanipulované - a dokaž, že ne, když prostě jen řekneš "vyhrál tenhle". Porotníci by museli zveřejňovat proč vybrali to co vybrali, a s tím je hrozná práce. Stejně akorát napíšou "mně se to tak líbilo".

Právě proto jsem na začátku navrhovala jasně říct, na co by ty obrázky byly. Bojíš se protekce? Soutěž může být anonymní. Obrázky nebudou podepsané, budou zabalené dohromady s obálkou se jménem a třídou. Ale to už mi připadá příliš komplikované a odrazující. Můžeme se taky pokusit sestavit nezávislou porotu. Ale lze takovou podle tebe vůbec sestavit? A je to vůbec potřeba? Vždyť na začátku všichni budou vědět, že rozhodovat bude výbor Klubu. Můžou lobovat. No, ano, uznávám, teď už si z toho dělám legraci. Omlouvám se. Jen si myslím, že podmínky lze v případě soutěže nastavit jasně, a taky, že nestavíme dálnici.

admin píše:Jak to bude technicky? Budou přidělovat obrázkům body a ty se pak nějak posčítají a vítězem je ten s největším počtem?

Můžeme to udělat jakkoliv. Klidně tak jak navrhuješ. Nebo si taky můžeš vybrat obrázek tvému srdci nejbližší a ostatní nehodnotit. Způsobů je jistě více.
admin píše:
HankaJ píše:To jak obrázek namalovat, se mi zdá důležité proto, abychom se co nejvíce přiblížili k minimálním úpravám obrázku, až ho doopravdy použijeme.

No vidíš, a technika je stanovená. Přesně to jsem chtěla vědět.
admin píše:
HankaJ píše:Proč obrázky nevrátit, když už nekdo musí skladovat ty z předcházející soutěže a sdružení vlastně neví, jak s nimi naložit. Navíc si děti obrázky zpětbrát nemusí, je to na nich.

Snažím se to udržovat jednoduché a pravidla jen minimalistická. Nepsal bych tam nic, bez čeho se lze obejít, a tohle mi přijde jako věc, bez které se obejít lze.

Máš pravdu, pravidla by měla být jednoduchá a srozumitelná. Zjednodušení je na místě.
admin píše:
HankaJ píše:Vím, že papír nelze přes síťové kabely protlačit, někdo může ale obrázek namalovat v počítači. Myslíš, že takové děti nejsou?

Myslím, že nejsou, ale máš pravdu. Proč to neumožnit.

Nelpím na mailu, klidně to vypusťme.
admin píše:
HankaJ píše:Logo funguje, ale chlubíme se cizím peřím.

Které funguje.

Myslím, že z předchozího je jasné, že mi nejde o funkčnost.

admin píše:Ještě k termínům - potřebujeme nějakou dobu na malování (dva týdny?) a něco na vyhodnocení. Pokud by se hlasovalo na webu, potřebujeme na hlasování tak nejméně týden, raději dva. Porota to zvládne během pěti dnů. Podle mého by bylo ideální hlasovat průběžně, jak obrázky přibývají, dávat je na web a ihned se pro ně dá hlasovat. Ale nevím jak to zorganizovat - pravidelně vybírat bedničku s kresbami ve škole? To by snad šlo.

Ne, hlasovat se musí o všech od stejného okamžiku, aby někdo nebyl zvýhodněn delší dobou vystavení.

admin píše:Co vyhlásit výsledky až na bazaru před vánoci? SC se k tomu hodí víc a zároveň tam přitáhneme lidi.

Proč ne, bazar před vánoci je zatím v plenkách, ale určitě o tom můžeme uvažovat.
Hanka J.
HankaJ

Příspěvekod admin » čtv 08. zář 2011 16:59:05

HankaJ píše:
admin píše:

Tím hůř, že je na více stránkách. Asi se nedobereme konce, ty si něco myslíš, já si myslím opak. Mě stačí, že vím, že není náš.

No dobře, asi se neshodneme. Nechme to taky na ostatních.
HankaJ píše:
admin píše:

Takže žádný problém, kdyby se soutěže termínově prolínaly. To jsem ráda, že se shodneme. A učitelům to maximálně usnadníme, přece jsi vymyslel sběrnou bednu na obrázky.

Ok, dobře, tak jo.
HankaJ píše:
admin píše:

Ano, máš naprostou pravdu. Jednoduchost, stylizovanost, lehkost, vystižení podstaty. Mám minimálně jednoho vrstevníka, o kterém si myslím, že by to už na základní škole zvládl. Byl jeden a dospěl k tomu až ve vyšším ročníku a možná nebyl úplně dokonalý, ale byl. Proč by se nenašel někdo teď? Vím, jak to myslíš, ale nevím, proč to nezkusit.

Nikdy jsem netvrdil, že to nemáme zkusit. Od začátku se mi jen nelíbí, že bychom se měli zavazovat, že nějaké logo vybereme, a že ten dotyčný bude vítěz. Vyberme logo, ale jen tehdy, když tam nějaký vhodný obrázek bude. Myslím si, že nebude, ale proč pak zklamat děti? Ať je vítězem ten s nejhezčím obrázkem, i kdyby nakrásně jeho krap v logu nebyl. Přece nebudeme používat hnusnějšího krapa jen proto, že nám bude trapné zklamat dítě.
HankaJ píše:
admin píše:

Právě proto jsem na začátku navrhovala jasně říct, na co by ty obrázky byly. Bojíš se protekce? Soutěž může být anonymní. Obrázky nebudou podepsané, budou zabalené dohromady s obálkou se jménem a třídou. Ale to už mi připadá příliš komplikované a odrazující. Můžeme se taky pokusit sestavit nezávislou porotu. Ale lze takovou podle tebe vůbec sestavit? A je to vůbec potřeba? Vždyť na začátku všichni budou vědět, že rozhodovat bude výbor Klubu. Můžou lobovat. No, ano, uznávám, teď už si z toho dělám legraci. Omlouvám se. Jen si myslím, že podmínky lze v případě soutěže nastavit jasně, a taky, že nestavíme dálnici.

No právě proto. Internetové hlasování je marketingově lepší, přiláká víc lidí, a poté, co ho na začátku prokopneme technicky, bude i pro nás snadnější.
HankaJ píše:
admin píše:Jak to bude technicky? Budou přidělovat obrázkům body a ty se pak nějak posčítají a vítězem je ten s největším počtem?

Můžeme to udělat jakkoliv. Klidně tak jak navrhuješ. Nebo si taky můžeš vybrat obrázek tvému srdci nejbližší a ostatní nehodnotit. Způsobů je jistě více.
admin píše:

No vidíš, a technika je stanovená. Přesně to jsem chtěla vědět.

Když budeme za každou cenu od soutěže chtít logo. Jestli ne, můžeme dětem nechat volnost a buď se logo vyvrbí nebo ne.
HankaJ píše:
admin píše:Ještě k termínům - potřebujeme nějakou dobu na malování (dva týdny?) a něco na vyhodnocení. Pokud by se hlasovalo na webu, potřebujeme na hlasování tak nejméně týden, raději dva. Porota to zvládne během pěti dnů. Podle mého by bylo ideální hlasovat průběžně, jak obrázky přibývají, dávat je na web a ihned se pro ně dá hlasovat. Ale nevím jak to zorganizovat - pravidelně vybírat bedničku s kresbami ve škole? To by snad šlo.

Ne, hlasovat se musí o všech od stejného okamžiku, aby někdo nebyl zvýhodněn delší dobou vystavení.

To přece není nic proti ničemu. Kdo dřív přijde, ten dřív mele, ten taky dřív lahve bere. Aspoň si děcka uvědomí, že pozdě znamená pozdě. Navíc když uděláme uzávěrku a pak se ještě týden bude hlasovat, tak se to srovná.
admin
Administrátor

Příspěvekod HankaJ » čtv 08. zář 2011 18:08:02

admin píše:Nikdy jsem netvrdil, že to nemáme zkusit. Od začátku se mi jen nelíbí, že bychom se měli zavazovat, že nějaké logo vybereme, a že ten dotyčný bude vítěz. Vyberme logo, ale jen tehdy, když tam nějaký vhodný obrázek bude. Myslím si, že nebude, ale proč pak zklamat děti? Ať je vítězem ten s nejhezčím obrázkem, i kdyby nakrásně jeho krap v logu nebyl. Přece nebudeme používat hnusnějšího krapa jen proto, že nám bude trapné zklamat dítě.

Psala jsem hned na začátku, že porota nemusí udělit žádnou cenu.
admin píše:

admin píše:Pro mne "porota" je skoro totéž co "mafie". Neznámá kritéria, neznámo kdo jak hlasoval a proč. Preferoval svoje dítě? Ale jistě, každý tomu věří. beztak to bylo zmanipulované - a dokaž, že ne, když prostě jen řekneš "vyhrál tenhle". Porotníci by museli zveřejňovat proč vybrali to co vybrali, a s tím je hrozná práce. Stejně akorát napíšou "mně se to tak líbilo".

HankaJ píše:Právě proto jsem na začátku navrhovala jasně říct, na co by ty obrázky byly. Bojíš se protekce? Soutěž může být anonymní. Obrázky nebudou podepsané, budou zabalené dohromady s obálkou se jménem a třídou. Ale to už mi připadá příliš komplikované a odrazující. Můžeme se taky pokusit sestavit nezávislou porotu. Ale lze takovou podle tebe vůbec sestavit? A je to vůbec potřeba? Vždyť na začátku všichni budou vědět, že rozhodovat bude výbor Klubu. Můžou lobovat. No, ano, uznávám, teď už si z toho dělám legraci. Omlouvám se. Jen si myslím, že podmínky lze v případě soutěže nastavit jasně, a taky, že nestavíme dálnici.

admin píše:No právě proto. Internetové hlasování je marketingově lepší, přiláká víc lidí, a poté, co ho na začátku prokopneme technicky, bude i pro nás snadnější.

Už jsem psala, že proti internetovému hlasování nic nemám. Ale musíme to zrealizovat. Jinak řečeno, ty to budeš muset udělat. Jsi ochotný to udělat?

admin píše:Když budeme za každou cenu od soutěže chtít logo. Jestli ne, můžeme dětem nechat volnost a buď se logo vyvrbí nebo ne.

Pokud bude volná technika, tvé obavy o nepoužitelnosti krapa je naplní zcela jistě.

Kdo dřív přijde ten dřív mele nejsou rovné podmínky a zavání to právě tou mafií, kterou nechceš.
Hanka J.
HankaJ

Příspěvekod Viktor » pát 09. zář 2011 7:18:47

HankaJ píše:
admin píše:No právě proto. Internetové hlasování je marketingově lepší, přiláká víc lidí, a poté, co ho na začátku prokopneme technicky, bude i pro nás snadnější.

Už jsem psala, že proti internetovému hlasování nic nemám. Ale musíme to zrealizovat. Jinak řečeno, ty to budeš muset udělat. Jsi ochotný to udělat?

Ale ano, ochotný jistě. Jde spíš o to kdy to stihnu. Včera jsem ještě koukal, jestli není něco hotového. Cosi jsem našel, vyzkoušel dvě možnosti, bohužel ani jedna pro nás nebyla ta pravá. Snad by se něco našlo.
HankaJ píše:
admin píše:Když budeme za každou cenu od soutěže chtít logo. Jestli ne, můžeme dětem nechat volnost a buď se logo vyvrbí nebo ne.

Pokud bude volná technika, tvé obavy o nepoužitelnosti krapa je naplní zcela jistě.

Když volná technika nebude, stejně někdo pošle obrázek namalovaný vodovkama, protože lidi pravidla nečtou. Co pak? Máme ho vyhodit a zklamat dítě? Bude to k něčemu dobré? A ještě - podívej se na obrázky k dopravě. Pěkné, ale jako logo se nedá použít nic. Děti jsou strašně úporní malíři, nevědí, kdy přestat, zmalují to úplně všecko a pak ještě dopředu dají kočku. Tomu se snad ani nedá zabránit. Leda se zaměřit na vyšší třídy, ale i tak pochybuju. Puberťáci zas musí kouřit a pít pivo, na kreslení nemají čas.
HankaJ píše:Kdo dřív přijde ten dřív mele nejsou rovné podmínky a zavání to právě tou mafií, kterou nechceš.

Mně to nerovné nepřijde. Pravidla jsou stanovená na začátku, pro každého stejně a během soutěže se nemění. Hodnocení porotou je něco jiného, tam pravidla vlastně žádná nejsou. Nikdo neví předem, jaká budou kritéria poroty.

Udělme ceny dvě - jednu porotní, s kritériem "logo". Ta nemusí být udělena (a asi ani nebude). A jednu hlasovací, přes web.
Viktor

Příspěvekod HankaJ » pát 09. zář 2011 8:07:32

Viktor píše:Ale ano, ochotný jistě. Jde spíš o to kdy to stihnu.

Jestliže jsme zavrhli spojení soutěže s Upíří stezkou, žádný konkrétní termín nás netlačí. Až to uděláš, tak to bude.
Viktor píše:Když volná technika nebude, stejně někdo pošle obrázek namalovaný vodovkama, protože lidi pravidla nečtou. Co pak? Máme ho vyhodit a zklamat dítě? Bude to k něčemu dobré? A ještě - podívej se na obrázky k dopravě. Pěkné, ale jako logo se nedá použít nic. Děti jsou strašně úporní malíři, nevědí, kdy přestat, zmalují to úplně všecko a pak ještě dopředu dají kočku. Tomu se snad ani nedá zabránit. Leda se zaměřit na vyšší třídy, ale i tak pochybuju. Puberťáci zas musí kouřit a pít pivo, na kreslení nemají čas.

To, že lidi pravidla nečtou, je jejich problém. Sám razíš "kdo dřív přijde, ten dřív mele", to je stejně tak podmínka jako ta na použitou techniku a případná rizika s tím spojená. U dopředu stanovených pravidel má každý možnost se rozhodnout, jestli do toho jde nebo ne. Věřím, že pokud bychom zůstali u toho, že hlavním smyslem je získat logo, stanovení mantinelů pomůže smysluplnosti soutěže. Jestliže nezmíníme možnost použití obrázku jako loga a s tím související podmínky, máš pravdu, dostaneme výkresy malované vodovkami. Soutěž jsem navrhla proto, abychom získali logo. Zdá se to nereálné. Nechci organizovat výtvarnou soutěž jen tak. Pokud by měla sloužit zviditelnění našeho webu díky veřejnému hlasování, jsem pro všemi desti. A tématem vlastně vůbec nemusí být Krap.
Viktor píše:[
HankaJ píše:Kdo dřív přijde ten dřív mele nejsou rovné podmínky a zavání to právě tou mafií, kterou nechceš.

Mně to nerovné nepřijde. Pravidla jsou stanovená na začátku, pro každého stejně a během soutěže se nemění. Hodnocení porotou je něco jiného, tam pravidla vlastně žádná nejsou. Nikdo neví předem, jaká budou kritéria poroty.

Ale Viktore, hodnotit obrázky je přece ryze subjektivní záležitost. Vyhraje ten, který se bude líbit nejvíce porotcům. Tak jako někdo řekne, že barevní trpajzlíci jsou hodni Národní galerie, ale pořádné vysvětlení pro to vlastně nemá.
Viktor píše:Udělme ceny dvě - jednu porotní, s kritériem "logo". Ta nemusí být udělena (a asi ani nebude). A jednu hlasovací, přes web.

Šlo by to, ale už jsme zase zpátky u toho, že pro kategorii "logo" bychom museli stanovit pravidla. A tomu se bráníš.
Hanka J.
HankaJ

Zpět na Akce Klubu rodičů