Upíří stezka 21. října 2011

Diskuze o akcích Klubu

Upíří stezka 21. října 2011

Příspěvekod Viktor » pát 02. zář 2011 18:38:10

Vše o upíří stezce
Viktor
 
Příspěvky: 14
Registrován: pát 02. zář 2011 17:57:40

Upíří stezka - první návrh

Příspěvekod Viktor » úte 06. zář 2011 11:02:32

Pozor! Jde jen o výchozí návrh, který sem kvůli orientaci v tématu kopíruji. V detailech už je překonaný pozdějšími důmyslnými protinávrhy důvtipných členek sdružení.

Noční stezka se bude konat v pátek 21. října. Akce je v podstatě noční procházkou po setmělém lesíku, v němž na děti bude číhat několik málo překvapení. Závěrem se sejdou u ohně a opečou si špekáčky.

Vstupné na stezku musí pokrýt přímé náklady (práci samozřejmě nepočítám). Navrhuji 40 korun za dítě, dospělý neplatí nic. Dobrovolné vstupné se naprosto neosvědčilo.

Start stezky bude od 18 do 20 hodin, cíl do 21-22 hodin. 21. října zapadá Slunce v Brně v 18:11 (http://www.dobre-svetlo.com/tools_sun.php#frm1 ), úplná tma je cca 30 minut poté. Vzhledem k uvažované délce trasy a tomu, že se půjde v lese, budou i ti, co vyjdou hned v šest, docházet už za tmy.

Jako místo startu navrhuji dvě možnosti.

http://mapy.cz/s/26vZ - místo je u tunýlku pod Starou dálnicí. Výhodou je, že je zde ohniště, což zpříjemní organizaci. Lidé se zde mohou chvíli zdržet a nedělalo by jim žádný problém i pár minut počkat, třeba proto, aby mezi startujícími byly větší rozestupy. Vzdálenost do cíle je 1,21 km - vzdušnou čarou, reálně cca 1 500 – 1 700 metrů. Určitou nevýhodou je, že k místo staru je třeba dojít a ze zastávky tramvaje to je ještě pár set metrů.
http://mapy.cz/s/26w9 - místo je na Šemberově ulici. Do cíle je to 0,7 km vzdušnou čarou, ale protože není možné se vyhnout zákrutům, bude nakonec celková délka trasy prakticky stejná jako u první varianty. Výhodou je blízkost tramvajové zastávky Ečerova. Nevýhodou to, že na místě není naprosto žádné posezení nebo něco takového.

Osobně se přikláním k první variantě, ale je to na zvážení.

Cíl stezky bude u areálu jezdeckého klubu Eliot - http://mapy.cz/s/26wj. Je zde místo na oheň, lavičky, restaurace, možnost domluvit občerstvení i u ohně. S paní majitelkou se lze domluvit i na dalším. Nevýhodou je, že odsud je třeba se k domovu vrátit buď pěšky (cca 1 km) nebo se nechat odvézt autem. Pokud ale předem dáme vědět, kde bude cíl, rodiče si to mohou zařídit – někdo pro ně dojede a podobně.

Stezka se v lese vyznačí lucernami, většími lampiony, baterkami, reflexními fóliemi. Jak se to přesně technicky provede, je třeba předem vyzkoušet, také se určitě přijde na další nápady (třeba osvětlená cedule s nápisem „jděte po stezce 200 metrů“ nám ušetří 4-5 svítidel) Odhadem budeme potřebovat cca 40 svítidel různého druhu. Protože asi postačí svíčka v láhvi, myslím, že je to dobře proveditelné Musíme v pozvánce zdůraznit, že FUNGUJÍCÍ BATERKA JE NEZBYTNÁ.

Po delší úvaze navrhuji nedělat cestou žádné úkoly. Bohužel neoplýváme dostatečným počtem organizátorů na to, abychom to zvládli. Jestli nějaký úkol, pak jen jedno nebo dvě stanoviště. Smyslem stezky je opravdu jen se projít nočním lesem a být postrašen. Na děti, které půjdou po stezce, bude čekat několik míst, kde na ně něco vybafne, dále figuríny mrtvol, oběšenců a co nás ještě napadne (navrhněte!).

Jako strašidla navrhuji využít znovu děti. Začal bych u našich vlastních, protože ty nic nestojí. Pak tu padla myšlenka na skauty, to je taky dobrý nápad, ale bohužel o možnosti spolupráce s nimi nic nevím - kdo má o tom přehled? Výhodou je, že děti ještě raději než se bojí straší někoho jiného, takže budou strašit důrazně a s nadšením. Nevýhodou zase je, že potřebujeme, aby na trati zůstaly na určeném místě 2-2,5 hodiny, a může se stát, že děcka nevydrží a zdrhnou. Proto bohužel bude muset být i tak po trase několik dospělých.

Jak to tedy bude celé probíhat? Na start mezi 18 a 20 hodinou přichází děti. Větší samostatně, menší s rodiči. Platí 40 korun, posedí třeba i chvilku u ohníčku, zapínají baterky a vyrážejí. V lese na ně několikrát něco houkne. Po cca 30 minutách docházejí k Eliotu. Tady na ně čeká velký oheň, občerstvení, špekáčky.

Organizátoři (nejméně dva lidé) budou na startu. Po dvou hodinách vyjdou po stezce směrem k Elitou, sesbírají strašící děti a značení a přijdou do cíle. V cíli bude od začátku podobně velké skupina. Na stezce samotné by se mohli pohybovat 3-4 dospělí, stačí jednotlivci. Mohou dělat strašidla, nebo stezku průběžně procházet a zajišťovat hladký průběh (jestli všechno svítí, jestli nikde nic nehoří…). Potřebujeme tak na zajištění organizace minimálně osm dospělých lidí + nějaký počet dětí.

Stezka bude inzerována v Bystrckých novinách, které vyjdou na konci září. Pozvánka uvede jen datum a o co půjde, místo startu a cíle lidé najdou na našich stránkách. Klub rodičů bude uveden jen jako organizátor (případně ve spolupráci se skauty) a zdůrazní se, že stezka je pro všechny bystrcké děti.

Za dvě hodiny akce jsme schopni odbavit zhruba 100 dětí. Předpokládám, že podstatná část z nich půjde ve skupinkách s kamarádem a tak rozestupy tak mohou být asi dvě minuty, což je snad dostatečné. Cena za jeden špekáček, chleba a hořčici asi nebude vyšší než 20 korun, a tak by se náklady ze vstupného zaplatit měly.
Viktor
 
Příspěvky: 14
Registrován: pát 02. zář 2011 17:57:40

Re: Upíří stezka 21. října 2011

Příspěvekod Viktor » úte 06. zář 2011 11:04:11

Prošel jsem s dcerkou lesem, kde by se měla konat Upíří stezka. Vzali jsme GPS a nasbírali data o trase. Výsledek najdete na http://www.everytrail.com/fullscreen.ph ... 7734e668f0 a také na obrázku příloze.

Celková délka trasy vyšla 1,9 kilometrů. Projít to v noci bude trvat zhruba 45 minut až hodinu. Podle mne je to sice schůdná, ale přece jen náročnější varianta, takže navrhuji ji trochu zkrátit. Napřímením trasy by se zkrátila o cca 400 metrů - jen to bude asi trochu nuda.

Po cestě je dost vhodných míst na stanoviště a jak jsem to tak obhlížel, dohlednost ve směru stezky je slušná, takže postačí rozumné množství svítidel. Také lze některé úseky mezi křižovatkami vůbec nevyznačovat, stačí, když lidem na jednom stanoviště řekneme, aby šli stále tudy, dokud nenarazí na strašidlo.
Přílohy
Upíří-stezka-1.0.jpg
Upíří-stezka-1.0.jpg (1.11 MiB) Zobrazeno 50223 krát
Viktor
 
Příspěvky: 14
Registrován: pát 02. zář 2011 17:57:40

Nový návrh trasy a krapí pomazánka

Příspěvekod Viktor » úte 06. zář 2011 11:14:02

Po zvážení si už také myslím, že původně navrhovaná trasa stezky je příliš dlouhá. Zvlášť, když se k tomu připočte 500 metrů od nejbližší zastávky k východišti trasy a pak ještě návrat (kudy?) lidí z Eliotu.

Navrhuji tedy start (viz mapa http://mapy.cz/s/2hXZ) buď u skautské klubovny (A) nebo na dětském hřišti (B). Cílem by se stalo místo, ze kterého se mělo původně vyrazit, tj. ohniště u tunýlku (C). Trasu jsem si prošel. Nejkratší vzdálenost do cíle je snad kolem 500 metrů, takže můžeme postavit stezku se zákruty právě tak dlouhou, jak se nám bude hodit. Přiměřené zkrácení stezky nám všechno zjednoduší.

Výhodou i nevýhodou je, že budeme muset úplně sami zařídit občerstvení na konci, ale z vybraného vstupného špekáčky a čaj zaplatit půjdou.

Napadlo mne, že když už jsme ten krap, mohli bychom do občerstvení na konci dát i krapí pomazánku - což může být cokoli, co se za krapí pomazánku prohlásí. Třeba můžeme dělat topinky s krapí pomazánkou. Není to už moc velká pitomost?
Viktor
 
Příspěvky: 14
Registrován: pát 02. zář 2011 17:57:40

Re: Upíří stezka 21. října 2011

Příspěvekod HankaJ » stř 07. zář 2011 22:51:52

Krapí může být všechno, čaj, špekáčky, hořčice, chleba, pomazánka. Zajistit špekáčky, klacky na špekáčky (ty budeme muset připravit dopředu, za světla), chléb problém není. Zatím ale nevím, co s tím čajem. Lépe řečeno v čem ho uvařit. Voda se dopraví, mám kanystry na celkem 20l. Problém bude odhadnout, kolik špekáčků vlastně máme koupit. Rychlá spojka na startu s přehledem o počtu platících a obchody otevřené do 20 hod. by to mohlo vyřešit.
Hanka J.
HankaJ
 
Příspěvky: 15
Registrován: pát 02. zář 2011 19:26:16

Re: Upíří stezka 21. října 2011

Příspěvekod Viktor » čtv 08. zář 2011 7:21:03

HankaJ píše:Krapí může být všechno, čaj, špekáčky, hořčice, chleba, pomazánka. Zajistit špekáčky, klacky na špekáčky (ty budeme muset připravit dopředu, za světla), chléb problém není. Zatím ale nevím, co s tím čajem. Lépe řečeno v čem ho uvařit. Voda se dopraví, mám kanystry na celkem 20l. Problém bude odhadnout, kolik špekáčků vlastně máme koupit. Rychlá spojka na startu s přehledem o počtu platících a obchody otevřené do 20 hod. by to mohlo vyřešit.


Mám vařič a určitě se další vařič sehnat dá, ale s vařením čaje na místě je práce navíc. Várnice a předem uvařený čaj by možná byly lepší - várnici bych asi půjčit mohl. Další možnost je kotlík, dá se půjčit v Bystroušce. Jenže vařit na ohni v kotlíku a ještě přitom na stejném ohni péct buřty není úplně jednoduché.

Počet špekáčků... Tak pro padesát návštěvníků určitě. Jestli jsou čtyři špekáčky (proč vlastně celou dobu mluvíme o špekáčcích?) do kila, je to 12,5 kg špekáčků.

Klacky, ano, ty si musím napsat, na ty jsem zapomněl. Případně jestli někdo (skauti?) nemá ocelové pruty.
Viktor
 
Příspěvky: 14
Registrován: pát 02. zář 2011 17:57:40

Re: Upíří stezka 21. října 2011

Příspěvekod HankaJ » čtv 08. zář 2011 7:32:56

O špekáčcích mluvíme asi proto, že je to poměrně nenáročné občerstvení, obzvlášť v době, kdy už není vedro a nehrozí jejich zkáza. Napadají mě už jen pečené brambory, ale příprava je delší než u špekáčků. Nebo pečená jablka, ale to zase nemusí chutnat každému. Jen chleba opečený nad ohněm se mi zdá trochu chudé občerstvení. Várnice na čaj by byla opravdu nejlepší, pokud máš možnost ji zajistit. Byla bych radši pro klacky lesní, o půjčené klacky ocelové bychom se museli starat a vracet je.
Hanka J.
HankaJ
 
Příspěvky: 15
Registrován: pát 02. zář 2011 19:26:16

Re: Upíří stezka 21. října 2011

Příspěvekod admin » čtv 08. zář 2011 9:43:07

HankaJ píše:O špekáčcích mluvíme asi proto, že je to poměrně nenáročné občerstvení, obzvlášť v době, kdy už není vedro a nehrozí jejich zkáza. Napadají mě už jen pečené brambory, ale příprava je delší než u špekáčků. Nebo pečená jablka, ale to zase nemusí chutnat každému. Jen chleba opečený nad ohněm se mi zdá trochu chudé občerstvení. Várnice na čaj by byla opravdu nejlepší, pokud máš možnost ji zajistit. Byla bych radši pro klacky lesní, o půjčené klacky ocelové bychom se museli starat a vracet je.


Tak jsme to nemyslel. Určitě buřt nebo klobásu, jen nevím jestli právě špekáček. Ale to už je malicherný detail, neřešme to teď.
admin
Administrátor
 
Příspěvky: 6
Registrován: pát 02. zář 2011 14:16:35

Re: Upíří stezka 21. října 2011

Příspěvekod vesveve » čtv 08. zář 2011 13:14:41

Asi jsem v těch textech trochu zabloudila, ale kam se poděl Eliot??? Skauti furt nic, schůzky jim začínají příští pondělí, tak jim zkusím napsat znovu. Blbá zpráva je, že se asi nebudu moct zúčastnit - je totiž veletrh a tak musím trčet na výstavišti. I když jestli bude cíl dole v Bystrci, tak bych aspoň s občerstvením mohla přijít pomoct. Kolem sedmé už bych mohla být doma.
Veronika
vesveve
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned 04. zář 2011 15:29:58


Zpět na Akce Klubu rodičů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron